Wspieramy rozwój innowacyjnie!
Wspieramy rozwój innowacyjnie!

Wolontariat

Na tej stronie na bieżąco informujemy o działaniach związanych z wolontariatem w naszej organizacji oraz na Dolnym Śląsku. Zapraszamy do współpracy Wolontariuszy.

Zawsze, niezmiennie doceniamy i szanujemy wszelką pomoc i oddanie Wolontariuszy, w pełnym przekonaniu, że są najlepszą cząstką działalności społecznej.

 

Sprawdź aktualną ofertę>>

 

Wolontariat w naszej Fundacji w pigułce>>

Wolontariusz (łac. voluntarius - dobrowolny)

 

Wolontariusz to osoba, która pomaga innym i nie otrzymuje za to zapłaty. Pomaga, ponieważ chce. Pomoc wolontariusza jest bezinteresowna.

Wolontariuszem możesz zostać Ty, Twoi rodzice, rodzeństwo, sąsiedzi, przyjaciele, znajomi z pracy.

Jest wiele sposobów pomagania. Możesz pomóc tak, jak umiesz i chcesz.

Wolontariat (ze względu na wiek wolontariuszy)

szkolny, pracowniczy, rodzinny, senioralny

 

Wolontariat (ze względu na charakter pomagania)

akcyjny, opiekuńczy, długoterminowy

Blisko świata. Blisko domu - 18.07-29.07.2016

Latem 2016 nasza fundacja zrealizowała dla dzieci w wieku 6-13 lat wakacyjne zajęcia z Wolontariuszami z całego świata. Działanie zostało zaprojektowane w ramach współpracy z AIESEC Politechnika Wrocławska. 

Więcej>>

 

Nasz udział we Wrocławskich Targach Wolontariatu

16.X.2015 nasza Fundacja uczestniczyła we Wrocławskich Targach Wolontariatu. To już III edycja takiego wydarzenia we Wrocławiu. Na naszym stoisku nie zabrakło konkursów. Nasi wolontariusze zorganizowali pokaz tańca w kręgu. Dziękujemy za owocny dzień Organizatorom i zaprzyjaźnionym Organizacjom.

Wrocławskie Targi Wolontariatu - 16.X.2015

W dniu 16.X.2015 odbyła się kolejna - III Edycja Wrocławskich Targów Wolontariatu. I my tam byliśmy - z naszym stoiskiem z atrakcjami. I Ty możesz wybrać sposób, w jaki chcesz pomagać we Wrocławiu. Zobacz na Wrocławskich Targach Wolontariatu, jak robią to inni. Więcej o targach>>

Wrocławskie Targi Wolontariatu

19 czerwca 2015 r. odbyły się Wrocławskie Targi Wolontariatu. W Pracowni Projektów Międzykulturowych ZAJEZDNIA przy ul. Legnickiej 65 lokalne organizacje pozarządowe i instytucje publiczne przedstawiły swoje oferty. Była to doskonała okazja do zaangażowania się w działania w czasie wakacji lub też nawiązania długofalowej współpracy. Do współpracy zostali zaproszeni kandydaci na wolontariuszy.

Akademia Animatorów Wolontariatu

 

W ramach projektu: Wolontariusz.org - Pozarządowy Program Rozwoju Wolontariatu we Wrocławiu przedstawiciel naszej Fundacji uczestniczy w Akademii Animatorów Wolontariatu.

Wierzymy, że studenci Akademii będą realnym wsparciem dla wrocławskich organizacji pozarządowych, jako koordynatorzy wolontariatu, mentorzy, animatorzy.

Więcej>>

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny Poleć tę stronę Poleć tę stronę
W celu dostosowania serwisu do potrzeb użytkowników i poprawy funkcjonalności korzystamy z informacji zapisanych w plikach cookies. Copyright © 2012 Fundacja HELIOS

Zadzwoń

E-mail

Dojazd