Wspieramy rozwój innowacyjnie!
Wspieramy rozwój innowacyjnie!

Aktualności

Zapraszamy na kolejne szkolenia od 1 stycznia 2017

 

Aktualna oferta placówki kształcenia ustawicznego>>

 

Nowe terminy wydarzeń w 2017 roku dostępne są w naszym kalendarzu>>

 

Szczegółowe informacje - telefonicznie lub w biurze Fundacji.

Nasza Fundacja na Akademickich Targach Pracy - 8 marca 2017

Na zaproszenie Fundacji Manus, w dniu 8 marca 2017 nasza Fundacja uczestniczyła w Akademickich Targach Pracy przy Politechnice Wrocławskiej. Zorganizowaliśmy dla odwiedzających konkurs z nagrodami pt. "Podaj wzór na innowacyjność" oraz pogadankę na temat wolontariatu kompetencyjnego. Strefa NGO cieszyła się wśród studentów powodzeniem. Świadomość potrzeb w zakresie wolontariatu na początku ścieżki zawodowej była bardzo widoczna podczas naszych indywidualnych rozmów ze studentami.

 

Wyniki konkursu pt. "Podaj wzór na innowacyjność" (na podstawie protokołu komisji - zgodnie z regulaminem konkursu)

I miejsce - Grzegorz Mierzwiak

Nagroda: publikacja książkowa o wartości do 100 zł nt. innowacyjności

II miejsce - Grzegorz Karasek

Nagroda: voucher dla dwóch osób na wybrane szkolenia w ramach 4 edycji Nocy szkoleń w dniu 25 marca 2017

III miejsce - Krzysztof Towarnicki

Nagroda: konsultacja indywidualna w Biurze Porad Obywatelskich i Prawnych na temat prawa patentowego i ochrony własności intelektualnej.

Wszystkim Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !

Inkubator dla rodzica i opiekuna ucznia z SPE - II edycja. Klub rodzica

Zapraszamy na warsztaty w ramach II edycji projektu "Inkubator dla rodzica i ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych i rozwojowych". 25 stycznia 2017 tematem kolejnych warsztatów była organizacja pracy z dzieckiem w domu - rodzic jako świadomy uczestnik procesu edukacji i integracji. Następne warsztaty - 4 marca; g.10.30 - "Jak nie leczyć z inności. Z pamiętnika rodzica ucznia z SPE".
Spotykamy się także w ramach Klubu dla rodzica dziecka z SPE w każdą pierwszą sobotę miesiąca - 4 lutego odbędzie się już trzecie klubowe spotkanie ;-). Tym razem ciąg dalszy rozmów o nowej ustawie Prawo oświatowe i zakończenie pracy nad regulaminem klubu. Zapraszamy - zarówno projekt, jak i klub ma otwartą formułę - można dołączyć do nas w każdej chwili. Kontakt: rodzice@ehelios.org

Projekt animacyjny D-Y-K-T-A-N-D-O

12 stycznia 2017 Fundacja uczestniczyła jako Partner w realizacji projektu animacyjnego D-Y-K-T-A-N-D-O na zaproszenie studentów Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego. Celem projektu było przypomnienie zasad ortografii studentom - przyszłym pedagogom. Pomysłodawcy chcieli zwrócić uwagę studentów na zinformatyzowany świat, w którym wiele rzeczy wykonują za człowieka komputery – m.in. poprawiają błędy ortograficzne. Dyktando odbyło się w auli w Instytucie Pedagogiki i Psychologii we Wrocławiu przy ul. Dawida 1. Dyktando poprzedził wykład Profesora Jana Miodka a jego celem było przypomnienie zasad ortografii. Fundacja HELIOS była partnerem wydarzenia - zostały ufundowane nagrody dla zwycięzców.

Spotkanie inauguracyjne klubu - Inkubator dla rodzica

Po zakończeniu I edycji projektu „Inkubator dla rodzica” zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i rozwojowych na inauguracyjne spotkanie klubu. Termin: 10 grudnia o g. 10.30 (planowane zakończenie ok. 12.00). Miejsce: Centrum NGO Paulińska 4 - (lokal 16, I piętro).

Plan pierwszego spotkania Klubu:

- poszukiwanie pomysłów na nazwę własną klubu - konkurs i wybór nazwy przez głosowanie (zwycięzca otrzyma nagrodę książkową)

- zdefiniowanie głównych celów działania klubu

- opracowanie regulaminu klubu

- wyłonienie liderów klubu

- ustalenie miejsca i terminów spotkań.

Szkolenie dla pracowników Namysłowskiego Domu Kultury

W dniach 21-24 listopada 2016 Fundacja HELIOS przeprowadziła szkolenie dla pracowników Namysłowskiego Domu Kultury w ramach oferty placówki kształcenia ustawicznego. 3 - dniowe szkolenie obejmowało m.in. zagadnienia:

  • Taniec w kręgu i improwizacje taneczno - ruchowe 
  • Zastosowanie elementów dramy w celu twórczej autoprezentacji 
  • Prawo autorskie w kulturze
  • Ciało i głos w procesie komunikacji 
  • Budowanie samoświadomości w mowie
  • Teoria animacji. Metody i narzędzia pracy animatora 
  • Źródła dofinansowania w działalności i animacji w kulturze.

 

Dolnośląskie Targi NGO 2016

26 listopada 2016 Fundacja HELIOS uczestniczyła w V Dolnośląskich Targach Organizacji Pozarządowych 2016 w Krzyżowej. Celem targów było przybliżenie działalności dolnośląskich organizacji pozarządowych oraz różnych przejawów aktywności społecznej wśród mieszkańców Dolnego Śląska a także integracja sektora publicznego i pozarządowego. Wstęp na wydarzenie był bezpłatny. 

Walne zgromadzenie Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych

25 listopada 2016 Fundacja HELIOS uczestniczyła w Walnym Zebraniu Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych w Krzyżowej. Odbyły się wewnętrzne obrady DFOP, a następnego dnia uroczystość całego dolnośląskiego sektora pozarządowego - V Dolnośląskie Targi Organizacji Pozarządowych 2016.

Kampania społeczna "Wrocław na językach świata"

W listopadzie 2016 Fundacja HELIOS jako partner projektu rozpoczęła realizację zajęć z języka polskiego dla obcokrajowców w ramach kampanii społecznej "Wrocław na językach świata". Projekt Gminy Wrocław realizowany przez Wrocławskie Centrum Integracji jest odpowiedzią na potrzeby wrocławian, którzy chcą poznać i zrozumieć swoich sąsiadów, pochodzących z różnych krajów. Celem kampanii jest:

- wspieranie cudzoziemców mieszkających we Wrocławiu w nauce języka polskiego,
- podwyższenie kompetencji językowych umożliwiających cudzoziemcom korzystanie z oferty Wrocławia i włączenie się do aktywnego życia lokalnej społeczności,
- zaangażowanie wrocławian w proces integracji społecznej cudzoziemców mieszkających we  Wrocławiu. Więcej o projekcie >>

Nasza Fundacja partnerem Nocy szkoleń we Wrocławiu 

Debata - zakończenie I edycji projektu "Inkubator dla rodzica"

W dniu 24.09 odbyła się zorganizowana przez naszą Fundację debata:
Kluczowe problemy współczesnego rodzicielstwa - metody odpowiedzi na potrzeby indywidualne i grupowe.
 

W debacie uczestniczyli: rodzice, opiekunowie, pedagodzy, nauczyciele, socjolodzy, przedstawicieli instytucji zajmujących się rodziną i inne osoby, którym bliski był temat rodziny i potrzeb współczesnego rodzicielstwa.


Debata była wydarzeniem kończącym pierwszą edycję realizowanego przez Fundację HELIOS autorskiego projektu „Inkubator dla rodzica. Podnoszenie aktywności rodziców uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych przez tworzenie grup wsparcia w lokalnych społecznościach”.

Więcej>>

Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia - 25 września - Wyspa Słodowa

Blisko świata. Blisko domu - 18-29 lipca 2016

W dniach 18-29 lipca 2016 nasza fundacja prowadziła wakacyjne zajęcia z Wolontariuszami z całego świata, w ramach współpracy z AIESEC Politechnika Wrocławska. 

Tematy autorskiego programu zajęć (10 dni) realizowanego w języku angielskim:
- Get to know each other /Poznajmy się nawzajem
- Welcome to/Witamy …
- Childhood Memories /Wspomnienia z dzieciństwa
- Sport Day/Dzień Sportu
- Learn My Language/ Poznaj mój język (ojczysty)
- My countries cuisine /Kuchnia mojego kraju
- Let’s be creative/ Bądźmy twórczy
- Your day – Your passion!/ Twój Dzień - Twoja pasja !
- Culture Day/ Dzień kultury
- Farewell/Pożegnanie.

Zajęcia prowadzili Wolontariusze: Michelle Norrie (Kanada), Ricardo Costa Carvalho Sano (Brazylia), Sara Mirasadi (Iran), Rana Hafizhah (Indonezja).

Więcej>>

Wrocławski Dzień Sportu - Szkoła w formie - 1 czerwca 2016

W dniu 1 czerwca, na zaproszenie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego  braliśmy udział we Wrocławskim Dniu Sportu w ramach programu Szkoła w formie. Z tej okazji przygotowaliśmy atrakcje w postaci konkursów z nagrodami: Konkurs „Omnibus sportowy” dla uczniów gimnazjum i liceum. Konkurs Rzutek dla zespołów 2 osobowych - reprezentantów szkół oraz konkurs "Bądź jak Michał Michalski" (dotyczący ścieżki sportowej naszego Współpracownika). U nas każdy mógł wylosować pytania z wiedzy o sporcie i zdobyć naklejkę do punktacji i otrzymania nagrody. Odwiedzili nas m.in.: uczniowie Szkoły Podstawowej nr 93, Szkoły podstawowej nr 74, Szkoły podstawowej nr 23, Gimnazjum nr 11, Gimnazjum nr 12, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 27, Gimbasket, Gimnazjum nr 4, LO nr 9, Gimnazjum nr 16, z Zespołu Szkół nr 6.
Każdy chciał zawalczyć o naklejkę odpowiadając na pytania w konkursie;-) a przy okazji uciąć sobie sympatyczną pogawędkę przy naszym stoisku. Nauczycielom - opiekunom zwycięzców w konkursach wręczaliśmy również nagrody – niespodzianki, w tym książki autorstwa naszej podopiecznej w projekcie HELIOS impresario – Pani Wandy Szymanowskiej: "Zielone kalosze", "Niebieskie sandały". W konkursie "Omnibus sportowy" zwyciężyła Dominika Maśluk z Gimnazjum nr 11, II miejsce - Ada Baraniuk z Gimnazjum nr 11, III miejsce - Wioletta Przytuła – z Gimnazjum nr 4.
W konkursie "Rzutki 2016" najlepsza okazała się drużyna z Gimnazjum nr 12 - Julia Grdeń i Grzegorz Stępiński. A konkurs specjalny dotyczył Michała Michalskiego - kto chciał, mógł poczytać post pod wydarzeniem Szkoła w formie. Historia Michała urzekła z kolei uczennicę LO nr 9 tak dalece, że przejrzała wszystko, co możliwe o drodze sportowej Michała. Wszyscy otrzymali atrakcyjne nagrody i okolicznościowe dyplomy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!! Bardzo cieszył nas również fakt, że w naszym cały czas trwającym quizie sportowym brali udział także nauczyciele i rodzice. Zobacz fotoreportaż w naszej galerii.

VI Debata "Wygrany-Wygrany. O współpracy międzysektorowej"

W dniu 12 maja 2016 przedstawiciel Fundacji uczestniczył w VI Debacie "Wygrany-Wygrany. O współpracy międzysektorowej". Spotkania z cyklu „Wygrany - Wygrany. O współpracy międzysektorowej” zostały zapoczątkowane podczas Dolnośląskiego Festiwalu Wolontariatu w 2013 r. Od tego czasu spotykamy się dwa razy w roku, aby porozmawiać na temat współpracy podmiotów z trzech sektorów: publicznego, prywatnego oraz organizacji pozarządowych. Dyskutujemy nt. potencjału, jaki płynie z budowania szerokich partnerstw, korzyści dla uczestników, ale także pojawiających się barier. 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny Poleć tę stronę Poleć tę stronę
W celu dostosowania serwisu do potrzeb użytkowników i poprawy funkcjonalności korzystamy z informacji zapisanych w plikach cookies. Copyright © 2012 Fundacja HELIOS

Zadzwoń

E-mail

Dojazd